Jdi na obsah Jdi na menu
 


14.7.2008

Včera jsme s Jessie byli na poli a znovu jsme si hráli s vrhacím balonkem a s létacím talířem... Zítra jdeme konečně na trénink, tak už se moc těšíme. Je aktualizace v rubrice Aktivity. Na halvní straně je nová fotka týdne...

 

12.7.2008

Včera večer jsem konečně dorazila domů ze Slovenska! Už jsem se moc těšila na toho mojeho malého piškotka - Jessinku. Koupila jsem jí tam novou hračku a dvě klobásky, o které se po mém příjezdu podělila taky s Kristýnkou. Hned jsem ji musela zkusit, jestli vše, co jsme se prozatím naučili nezapoměla. Samozřejmě, že ne. Je moc šikovná. Takže za odměnu dostala ty klobásky...Hned po příjezdu jsme si do pozdního večera hráli a mazlili jsme se... Dnes ráno za mnou opět přiletěla do postele a vzbudila mě. Celou mě olízala a tak jsme se opět zase mazlili. Nová hračka se jí moc líbí - koupila jsem jí totiž takovou červenou činku, která se kutálí tak jako balonek, takže si s tím pěkně hraje... Teď zrovna za mnou přišla pomazlit se a nejspíš mě pokárat, že jsem s ní ještě dnes nebyla na poli, takže beru foťák a vyrážíme se proběhnout... Dnes jsem také nafotila nové fotky Jessinky a našich koťátek, takže je ještě dnes samozřejmě na stránky přidám. Také začnu rekonstruovat rubriku aktivity, kde musím doplnit informace a také fotografie. Také jsme se s Jessie začali zajímat o Canisterapii, kterou s ní chci provozovat, takže Canisterapie do našich aktivit také přibude.

 

3.7.2008

Konečně se mi rozjela administrace estranek a tak jsem mohla zapracovat na stránkách. Změny najdete na hlavní straně, v rubrice kamarádi, v galerii, v rubrice Jessie jako výletník a Akce a také jsou přidány nové ankety. Co se týče srazu, bude se nejspíš konat na cvičišti ve Svinově, jelikož ZKO Slezská Ostrava je již obsazena. Závody dopadli sice né moc dobře, ale velice jsme si je užili! Více v rubrice Akce. Další dva tréninky agility bohužel změškáme, jelikož v pátek odjíždím na týden na Slovensko. Bude mi po Jessie moooc smutno! Ale určitě si to potom vynahradíme! Taky jsem se domlouvala s mamčou a nejspíš se už s Jess přihlásíme taky na cvičák na poslušnost. Jinak Jessie dělá obrovské pokroky v tanci co se týče otočky a obíhání, v posunkové metodě výcviku a také už začínáme trénovat (no spíše si zatím   ma ostatní hračky nosit, takže supr! Taky jsme získali kontakt na cvičiště flyballu a pasení, takže alespoň jednou si takovýto trénink zkusíme!

 

18.6.2008

Dnes jsem šla po škole do zverimexu, takže jsem se pořádně vyřádila! No, komu by se nelíbilo, vybírat si věcičky pro svého mazlíčka, které potom nemusíte platit. Lépe řečeno, zaplatí to za vás vaše maminka. =) To víte, co by pro Jessie její babička neudělala =D. Takže jsem Jessie pořídila konečně náhubek, který budeme nejspíš potřebovat už v pátek, protože možná pojedeme na trénink vláčkem. Potom jsem Jessince pořídila taky nový kartáč, pamlsky, cestovní misku a frisbee! Takže zítra už půjdeme na pole a zkusíme něco s tím talířem, alespoň aby si na něj zvykla a jevila o něj zájem...Potom už budeme moct začít s tréninkem.

Mám krásné nové fotečky kočiček ze Slovenska a také pár foteček Jessie, ale teď je nemůžu na stránky dát, jelikož mi nejde můj počítač a tudíž zde nemám prográmek na vkládání těch foteček, ale o víkendu by to už mělo být.

Dnes přidám na hlavní stráku nové "okýnko" kde najdete aktualitky ze stránek (přidání fotek, úpravu rubrik, nové zápisky v novinkách apod.), takže budete mít větší přehled, kam se podívat.

A ještě maličkost - pokud odebíráte časopis Psí kusy, můžete v rubrice Zapsáno za psí uši najít můj a Jessinčin dopis a v příštím díle tohoto časopisu můžete také najít v rubrice Psotník pozvánku na náš sraz borderek. =)

 

17.6.2008

Tento víkend jsem byla na Slovensku a bylo mi po Jessie smutno. Hned, jakmile jsem přijela domů, tak se na mě Jessie vrhla a já na ni samozřejmě taky. Fotku týdne jsem bohužel nestihla vyměnit, tak bude vyměněna teprve dnes a od tohoto týdne budu měnit fotky týdne vždy v pondělí - na začátku týdne.

Příští týden v sobotu již máme naše první (neoficiální) závody agility, ale do té doby již žádný trénink nemáme, tak jsem zvědavá, jak nám to dopadne. Nějaký velký úspěch ale ani neočekávám - Jessie je ještě rozpustilé štěňátko a já se taky teprve učím. Ale raději jsem hned po příjezdu šla s Jess trénovat poslušnost, aby mi na závodech nezlobila a neutíkala. To první myslím nehrozí, ale jak jde o utíkání za Tarinkou či Bucíkem - to už je složitější.

Fotky z minulého tréninku bohužel nemám, jelikož jsem tam ani nebyla - tátovi prasklo kolo u auta, tak jsme museli s mámou jet na pomoc - ale ze závodů určitě fotky mít budu - už řeším kamaráda, který nádherně fotí a taky má kvalitní foťák, tak jestli to vyjde, tak by byly fotky zaručeně úžasné. Ale pokud nebude moct, tak alespoň něco nafotí táta, který semnou na závodech nejspíš bude...

 

10.6.2008

Právě jsme s Jessinkou přišli ze cvičáku... Dnes jsem myslela, že tam ani nepůjdu, protože jsem se tam neměla jak dostat...Ale nakonec mi Radůzka nabýdla, že mě vezme, tak jsme se na cvičák na konec vydali... Na cvičáku jsme dělali zase houpačku, kde si Jess zase odmítala lehnout, kruh, který nám šel výborně a potom skočky a tunely. Normální skočky s tunalema nám šli dobře, ale když jsem měla udělat otočku, tak jsem to pokaždé zkazila! No, snad se na příště polepšíme. Za úkol jsme dostali cvičit s Jessie lehání na desce, tak uvidíme. Do zítřejšího tréninku to nejspíš natrénovat nezvládneme, ale na ten další se budeme snažit! Fotečky z dnešního tréninku nemám, ale zítra se opět budeme na 100% fotit, takže zítra nějaké fotky přibudou. Dnešní trénink byl úplně suprový! Sice bylo horko, ale nějak jsme to přežili. Příjemný konec nám akorát "překazila" rvačka mezi Speedinkem a Nerem... Nero byl dnes trošku agresivní, tak doufám, že se do zítřka polepší.

Na minulém tréninku nás navštívilo kavalírčí čtyřměsíční štěňátko, které dnes přišlo poprvé běhat! Jessinka se s ním okamžitě skamarádila, takže časem si ho určitě přidáme ke kamarádům. Jessie se dnes taky docela kamarádila se Speedim a Merrynkou, takže máme ještě další dva kandidáty na kamarády. =D

 

2.6.2008

Včera jsme byli opět na cvičáku. Trénovali jsme zase houpačku - ta nám šla celkem dobře, až na to, že si Jessie prostě odmítá lehnout...Teda lehnout si lehne, ale když Raduzka (trenérka) dává houpačku dolů, tak prostě vstane...Dále jsme trénovali kladinu - ta nám jde suprově! Jen jednou se Jessie z kladiny rozběhla za tátou, který ji chtěl fotit, ale jinak je moc šikovná. Taky jsme trénovali kruh - poprvé, když jsme ho trénovali, tak Jessulce moc nešel, prostě do něj nechtěla, ale teď, když jsme ho trénovali podruhé, tak jí šel výborně! Ani jednou jsme to nezkazili! No a ještě jsme trénovali proběhnutí skoček a tunely. Z počátku to Jessie celkem šlo, ale ke konci jí to už asi nebavilo, nebo byla unavená nebo prostě nevím proč, ale pořád běhala někam jinam než měla. =) Ale byla i tak moc šikovná. Včerejší trénink se opravdu vydařil! Na cvičáku jsme taky včera uvítali možná novou členku (včera si to přišla poprvé vyzkoušet) s jejím borderákem Bucifálkem. Je moc šikovný - pořád dává pozor, co po něm paničke chce, a to je stejně starý jako Jess! Jessie se s Bucíkem hezky uvítala... Taky se zase tak trošku "seznamovala" s Connym, ale ten na ni ke konci trošilinku zavrčel, ale bylo to spíše tak preventivně - aby si nemyslela, že si k němu může něco dovolovat! =D

A taky máme jednu novinku! S našima jsem se domluvila, že mi na narozky (které mám sice až v říjnu, ale dárek dostanu dříve) koupí tunel na agility a že mi táta se strejdou vyrobí skočky, kladinu a houpačku, abychom mohli s Jessinkou trénovat i doma! Jsem za to moc ráda, protože kdyby to šlo, tak bych s Jess chodila na cvičák každý den, ale protože to nejde, budu tak moci trénovat každý den doma! Né jen, že bude mít Jessie intenzivnější trénink, ale taky si zlepším fyzičku! =D

V galerii agility jsou taky přidány fotky ze včerejšího tréninku.

 

 

27.5.2008

Dnes byl opět trénink! Trénovali jsme houpačku, trať z tunelů a skoček bez latěk a nově kruh. Jessie se dneska vůbec nesoustředila a moc jí to nešlo - né že by to bylo úplně marné, ale neměla svůj den. Ostatně skoro všem pejskům se dnes nějak nechtělo... Nejspíš to bylo tím horkem... Jessie si zase hrála s Tarinkou a trošku se seznámila s Connym - borderákem, který na ni minulý trénink trošičku vrčel.... Takže jediný problém na cvičáku ohledně pejsků má Jess s Flájinkou...Sice nechápu proč ale bohužel...Doufám, že to časem dají nějak dohromady.... Už se těšíme na neděli - na další trénink!

Jinak máme v kamarádech přidaného Connyho =)

 

26.5.2008

V neděli 25.5. jsme byli s Jessie opět na cvičáku. Jessince už šly tunely úplně vítečně a navíc jsme trénovali houpačku a kladinu... Jessie si našla na cvičáku kamarádku - kokršpanělku Taru (můžete ji vidět v sekci kamarádi). Konečně se tam s někým snáší =) Pořád si spolu hrají a mazlí se...Je to fajn, akorát když jsem ji chtěla pochválit a dát jí pamlsek když správně překonala překážku, tak místo za mnou pro pamlsek se rozeběhla za Tarou a začala si s ní hrát...=) Dnes jsem byla ve zveráku a pořídila jsem Jessince nový postroj s vodítkem, ke kterému zítra ještě přikoupím sladěný oboječek, krátké vodítko na vodění u nohy a na tréninky, pak jsme koupili balonek na šňůrečce, plno pamlsků a pro mě konečně taštičku na pamlsky! Takže jsme s Jessie úplně připravené na další trénink =) Jinak už Jessie skvěle ovládá Pac a Ťap a teď trénujeme obě. Výskok do náruče jí jde taky úplně úžasně...Je to moje šikulka...

Jinak se připravují nové stránky, které jsou zatím ještě v rekonstrukci (teprve se začaly stránky vytvářet), takže se časem přemístíme jinam =)

 

22.5.2008

Včera u nás byla moje neteř (tedy pra-neteř), které jsou dva roky a velice si chtěla hrát s Jess...Všechno bylo ze začátku v pohodě, ale potom chtěla Gábinka hodit Jessie balonek a hodila jí ho na čumák načež Jessie se s ní už nehodlala bavit... =) Od té doby se jí bojí=)

Taky jsme s Jessie ještě procvičovaly "Pac" a "Ťap" (dnes i včera) a dneska byla moc šikovná! Zvládla to na poprvé! Jinak pokračujeme v tréninku otočky a obíhání - zatím pouze s pomůckou (balonkem). Doufám, že se už konečně počasí vyjasní a nebude tak škaredě abychom mohly s Jess na nějaký výletek po okolí =) V neděli jdeme na cvičák, už se obě moc těšíme a já jsem docela zvědavá, jak nám půjde to "seznamování" s Flájinkou =)

 

20.5.2008

Tak vzhledem k tomu, že jsem pořád nemocná (nejspíš jsem se zase nachladila v neděli na cvičáku), tak s Jessie trénuju jen doma. Ale vlastne je to fajn, že jsem nemocná - mám tak více času na trénování. Dnes jsme totiž poprvé trénovaly tanec se psem. Tedy jak se to vezme - zas tak poprvé ne. Delší dobu už trénujeme výskok do náruče, který už umíme! Ale dnes jsme začaliy s otočkou, obíháním a couváním. Couvání nám zatím vůbec nejde. Obíhání nám jde zatím s pomůckou (balonkem/pamlskem) perfektně a otočka nám jde, jen když se Jess chce =). Ale jak říkám - dnes jsme trénovali poprvé! Zítra budeme samořejmě zase pokračovat. Je přidána rubrika Akce, kde naleznete dvě akcičky, na které jsme s Jess přihlášení. =) Možná tam přibyde i letní tábor agility, ale to nevím jistě - zítra se teprve budu organizátorky ptát, zda mají ještě volné místo.

 

18.5.2008

Právě jsme se vrátily z tréninku agility.... Dneska to bylo i přez velice škaredé počasí úplně supr. Běhali jsme zase tunýlky, ale teď už z větší dálky a přez skočky (bez latěk samořejmě). Jess byla hrozně moc šikovná - dnes jsem na ni byla moooc pyšná.... Ovšem když jsem ji měla potom sama "vrazit" do zahnutého tunýlky a na druhém konci ji čekat, to už bylo horší. "Vrazila" jsem Jess do tunelu a na druhé straně jsem čekala.....čekala...a čekala.....a pak jsem jen slyšela jak se trenérka směje a uviděla jsem Jess za mnou...Zkrátka vyběhla hned jak sem ji tam poslala.....Takže předpokládám, že na příštím tréninku budeme trénovat přesně tohle.....

No, a hned na začátku nás Fly, borderka od mé kamarádky, suprově přivítala -s Jess se okamžitě porvaly....Budeme je muset naučit, aby se alespoň tolerovaly...I tak to byl povedený trénink...Myslela jsem, že Jessie po něm bude úplně mrtvá, ale to jsem se mýlila. Doma okamžitě "čapla" svůj oblíbený balonek a začala s ním "otravovat okolí"  

 

17.5.2008

Dnes odpoledne jsem vzala Jessie spolu s Kristýnou na procházku. Jessie byla moc hodná, šikovná a poslušná, ale Kristýna mě doslova vytáčela! Vůbec neposlouchala...Ale nakonec jsme to nějak zvládly... Prošly jsme se ale perfektně - na procházce jsme byli něco přez dvě hodinky.... Kristýnka si taky zaplavala a Jessie se zatím v té vodě jen "brouzdala" . Ale i tak se jim to moc líbilo... Potkali jsme nějakého malého chlapečka, který byl z Jessie úplně unešený a ta byla ráda, že si ji někdo hladí =) Cestou domů už byly obě dvě utahané...No vlastně jsme byli všechny tři... ...Doma okamžitě usly a spaly jak zabité....Dnes už je nechám jen odpočívat...

 

16.5.2008

Dnes jsem se poprvé v tomto týdnu dostala na počítač. Jsem totiž nemocná a tak jsem musela celý týden zůstat v posteli. Cvičení s Jessie muselo tím pádem taky chvíli počkat... Dnes už mi je líp a doufám, že se pořádně uzdravím do neděle, jelikož máme jít s Jessie konečně podruhé na cvičák. Minule nám to nevyšlo a nechci, abychom opět zmeškali....

Na stránkách přibyla rubrika Jessie jako výletník a fotoalbum bylo nahrazeno galerií s náhledy fotografií z rajče. net, jelikož zde na estranách je malá kapacita fotografií....

 

11.5.2008

Včera 10.5.2008 jsme byli na dlooouhatánské procházce lesem, kolem přehrady Pochně a potom domů přez pole. Jessie se to moc líbilo, ale dost zlobila! Pořád si hlídala Kristýnu a pokud byla tři metry za náma, začala Jessie vyvádět, pořád se zastavovala a ohlížela se...Bylo to dost namáhavé na mé ruce, jelikož jsem ji musela mít na vodítku, protože kolem chodili lidi a občas jsme šli po cestě...Ale nějak jsme to zvládli.

Ovšem dneska jsem ji chválila snad do nekonečna! Jako každý den jsem s ní trénovala poslušnost a základní povely, které vykonala hned po mém vyslovení! Báječné! Ale to není vše - jak jsem psala, trénujeme povel ZŮSTAŇ  a KE MĚ. Dnes jsem ji odstavila na jednom konci zahrady, a vydržela tam, dokud jsem nedošla na druhý konec a nezavolala ji! A ještě se nám povedlo (sice na potřetí, ale povedlo) to, že jsem ji odstavila, šla jsem ke Kristýnce a začala jsem ji (naschvál) mazlit a Jessie zůstala na místě...Měla jsem z toho obrovskou radost...Taky jsem ji řádně pochválila a odměnila pamlsky...=)

 

2.5.2008

Tak včera jsme byli na cvičáku! Jessie běhala tunely a moc jí to šlo (alespoň podle mě). Nejdříve do něj pořád nechtěla vběhnout, později už byla šikovná...Do zahnutého tunýlku se jí vážně vůbec nechtělo, ale nakonec to zvládla....Potom ji trenérka pouštěla do tunelu z dálky a já stála taky dál od tunelu a Jessie - moje šikulka - vběhla přímo do tunelu a běžela za mnou, protože jsem se rozběhla.. =) Myslím, že se jí to moooc líbilo, ačkoliv po tréninku byla úplně mrtvá =) Už se těším na další trénink a jsem zvědavá, jak bude probíhat. =)

 

1.5.2008

Takže, právě dnes k našim zvládnutým povelům sedni, dej pac a lehni přibyli dva další (sice ještě ne uplně na 100%) - a to zustaň a ke mě! Myslím, že děláme velké pokroky. Taky už Jessie reaguje na povel přines a pusť, což je taky moc fajn...Dneska jdeme poprvé na cvičák (agility), tak jsem zvědavá, jak nám to půjde. Na poprvé to nejspíš žádná sláva nebude, taky od toho moc neočekávám, ale i tak mě zajímá jak to dopadne...No, uvidíme =)

 

26.4.2008

Předešlé tři povely (sedni, dej pac, lehni) už zvládáme na 99%, ale k povelu "ke mě" jsme se ještě moc nedostali. Zatím povel ke mě akceptuje pouze když jsme sami a na blízku nikdo není - pokud je v blízkosti nějaký jiný člověk, kterého chce přivítat, nebo nějaké zvíře (ať už pes či kočka), tak mě má na háku...Věřím, že se to ale brzy zpraví - určitě se o to budeme obě dvě snažit. Jinak jsme včera byli na procházce v lese a byla moc hodná a poslušná (napomohlo tomu i jí neznámé prostředí).

 

20.4.2008

Rekonstrukce stránek. Jessie se konečně naučila povel "Dej pac", takže už umíme sedni, dej pac a lehni. Teď ješně pilujeme povel ke mě a poté začneme zkoušet povel k noze. Doufám, že se nám bude dařit.